BİREYSEL SEANSLAR

Bireysel seanslarımızda Regresyon hipnoterapisi, Usui Reiki Şifa sistemi, hipnoz, EFT, meditasyon, NLP, imajinasyon, beden farkındalığı ve şifa egzersizleri,  dileyenler için  Esmaül Hüsna ve dualarla birlikte kullanılmaktadır. Bireysel seanslarımız herhangi bir tıbbi teşhis veya öneri içermez.

Şizofreni, epilepsi, manik-depresif, teşhis konulmuş ileri derecede psikolojik  rahatsızlığı olanlar, bireysel seanslarımızdan faydalanamazlar.

Mutluluk hakkında temel bilgiler edinmek, sabrın ve tevekkülün, iletişim yeteneğinin  geliştirilmesi, bağımlılıkların, dedikodu alışkanlığının terkedilmesi gibi konularda da bireysel seanslarımızdan faydalanabilirsiniz.

BİREYSEL SEANS İÇİN NE DEDİLER ?

 BİREYSEL SEANSLAR HANGİ KONULARDA FAYDA SAĞLAR?

  • Sağlığınızı, huzurunuzu, mutluluğunuzu artırmak ve “an”da yaşamak istiyorsanız;
  • En ağır hastalıklardan en hafif problemlere kadar şifa bilincini artırmak ve “tamamlayıcı tıp” kapsamına giren şifa desteği almaya ihtiyaç duyuyorsanız;
  • Hayatınızda her şey yolunda gitmekle birlikte hayata daha fazla dokunmak, farklı boyutlarını da yaşamak istiyorsanız;
  • Hayatınızda bir eksiklik, bir sorununuz olduğunu düşünüyor, ama bir türlü çözüm bulamıyorsanız ya da bulduğunuz çözümü uygulayacak gücü bulamıyorsanız;
  • Değişim kararları veriyor ama kendinizi sürekli aynı şeyleri yaparken buluyor ve  bu döngünün içinden nasıl çıkacağınızı bilemiyorsanız,
  • Güçlü yönlerinizi ortaya çıkarmak, yaratıcı düşünceyi geliştirmek, başarılı olmanızın önündeki zihinsel engelleri ortadan kaldırmak, hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız;
  • Derin zihinsel dönüşüm  yapmak, olumsuz inançlarınızı olumluya dönüştürmek istiyorsanız;
  • Sahip olmak istediğiniz olumlu yeni düşünce ve davranışların  tanımlanarak bilinçaltınıza tanıtılması ve kabul ettirilmesini istiyorsanız;
  • Hayatınızda “bolluk-bereket” enerjisinin, her konuda “rızkınızın”  artmasını istiyorsanız;

Ve aşk acısından, evlilik problemlerine, öğrenme problemlerine, sınav kaygısına kadar pek çok konuda bireysel seanslarımızdan faydalanabilirsiniz.

REGRESYON HİPNOTERAPİSİ NEDİR?

Regresyon, anne karnına düştüğümüz andan itibaren bilinç altımızda oluşmaya başlayan kayıtlara ulaşmak için yaptığımız bir yolculuktur. Bilinçaltımız hayatımızda bilincimizin olduğundan çok daha etkilidir. Tüm travmalar, çekirdek inançlar, blokajlar, negatif olayları buraya kayıt ediyor ve bir duygu ile ilişkilendiriyoruz. Bilinç altı kayıt ettiği hiç bir izi unutmaz. Regresyon ile hayatımızda iz bırakmış travmalar, olaylar tek tek ziyaret edilir ve düzeltilir. Kötü anıların bizde oluşturduğu çekirdek inançlar, ve olumsuz etkileri giderilir. Bunu içimize girmiş virüslerin ayıklanmasına benzetebiliriz.

Regresyon terapisinin amacı,  en derinde yatan duyguları açığa çıkarmak ve sorun yaratan nedeni kökünden halletmektir. Duygular boşalmaya ve sevgiye dönüşmeye başladığı andan itibaren kişi iyi hissetmeye başlar.

Regresyon terapisi aynı zamanda kişinin yaşam amacını farkedebilmesini ve yaşadığı deneyimlerden alması gereken dersleri daha iyi idrak edebilmesini sağlayan bir farkındalık çalışmasıdır.

Bilinçaltı unutmak istediğimiz, bizi üzen, bizi derinden etkileyen  duyguları çok derinlere gömer. Bunu yaparken de amacı bizi “mutlu etmektir”. Ancak hiç bir olumsuz duygunun bastırılarak yok edilmesi mümkün değildir.  Olumsuz duygular bastırıldıkları yerden bazen fiziksel bazen ruhsal bir hastalık, bazen potansiyelini ortaya koyamama, engellenme duygusu, fobiler vs şeklinde bizi rahatsız eder. Bu duyguların dönüşümü, hayatımızın dönüşümüdür.  Duygular temizlenir, bedenden akar, zihinden akar, yürekten akar ve akan olumsuz duyguların yerini huzur, mutluluk ve bereket kaplar. Olumsuz duyguların temizlenmesi  kişiye zihinsel berraklık ta kazandırır. Ne kadar engellenmiş olduğunuzu özgürleşmeden anlamanız mümkündeğildir.

İnsanın çektiği acının büyük bir bölümü gereksizdir ve bu acıya sebep olan şey bilinç altındaki sabit inançlar ve çarpıtılmış fikirlerdir. . Regresyon, omuzlarınızdaki gereksiz yükü alır ve hedefiniz ile aranızdaki engelleri kaldırır. Hayat, özgür, doğal, neşeli ve yaşamaya değer bir alana dönüşür.

Yaşam koçluğunda  bir hedefe çeşitli stratejiler ve planlar ile ulaşmak için çalışma yapılırken regresyon terapisinde kişinin çocukluğundan itibaren yaptığı negatif kayıtların düzeltilmesi hedef alınır; daha derin ruhsal konular incelenir. Bu yönüyle yaşam koçluğundan etkilidir. Çünkü kişiyi  engelleyen şeyi (inanç, sabit fikir, travma vs) ortadan kaldırdığınızda stratejiler ve planlar daha uygulanabilir bir hale gelir. Regresyon ile sabit inançlarınızı bulup dönüştürdüğünüzde, bu zamana kadar yapamadıklarınızı doğallıkla yapmaya başladığınızı görürsünüz. Regresyon hedefiniz ile aranızdaki engelleri kaldırarak hedefinize doğru eylemleri rahatlık ve doğallıkla yapmanızı sağlar. Kişi, derinlerdeki çarpıtılmış anıları ve çekirdek inançlarını farketmedikçe yaşam koçunun rehberliği ile  hedefine bir şekilde ulaşsa bile kendini yine boş doyumsuz ve mutsuz hissetmeye devam edecektir. Çünkü büyük ihtimalle bu hedefi içindeki boşluk duygusunu doldurmak için seçmiştir ama hedefine ulaşıp hala mutsuz olmaya evam ettiğinde bu kişiyi daha da zor bir duruma sokar. Çünkü hedefine ulaşmasına rağmen  boşluk hissi onunladır ve bu durum kişiyi sadece mutsuz etmekle kalmayıp mutlu olma ümidini de  elinden alacaktır.

Hayatımızda bizi engelleyen fikirlerden ve inançlardan kurtulmanın en hızlı ve kalıcı yolu regresyondur. Regresyon kişiyi doğrudan sorunun kaynağına götürür; onu  engelleyen sabit inançları bulur ve o anda dönüştürür. Böylelikle sabit fikirler ve inançlar ne kadar uzun süre orada olurlarsa olsunlar artık üzerinizdeki güçlerini kaybederler ve artık kişiyi  engelleyemezler.

Regresyon terapisi, fiziksel sağlıktan ruhsal sağlığa, depresyon, travmalar, yaşadığı hayattan memnun olmayıp maksimum potansiyeline ulaşmak isteyenler, bağımlılar, özgüven  eksikliği, sınav kaygısı, stres, ilişki bozuklukları ve aklnıza gelen hatta gelemeyecek olan her konuda  kullanılır ve faydalı olur. Seanslar dönüşüm yaratır. Bu bir süreçtir ve seanslardan sonra da dönüşüm devam eder. Seanstan çıkmış bir kişi önyergılardan, olumsuz inançlardan arınmış olarak  berrak zihni ile yaşama farklı bakmaya başlar.

Hipno- terapi çok güvenli ve hızlı sonuca götüren bir sistemdir. Film sahnelerinin oluşturduğu ön yargılar sonucu zannedildiği gibi hipno- terapide kişi kendini kaybetmez, bilinci devre dışı kalıp derin bir uykuya dalmaz. Aksine  hem bilinç  hem bilinç altı aynı anda çalışır. Danışanın  aranılan bilgileri terapistine aktarabilmesi için konuşması  ve bunun içinde bilincinin açık olması gerekir. Terapi,  alınan bilgilerin ışığında devam eder. Terapinin en derin bölümünde bile devam etmeyi arzu etmeyen danışanın kalkıp terapiyi sonlandırması mümkündür.

ÇEKİRDEK İNANÇ NEDİR?

İnsanın doğumundan başlayarak, çevreden aldığı mesajlar, içimizde sahte bir benlik oluşturur. Bu sahte benliğin üzerimizdeki engelleyici etkisinin farkına varıp temizleyemezsek hayatta hep aynı şeyleri yaşarız. Ancak bizi engelleyen şeyin ne olduğunu bulduğumuzda hayatta dahahızlı yol alırız. Kişi, bu sahte benliğin oluşturduğu çözümsüz görünen otomatik reflekslerini, kendi yarattığı düşünce kalıplarının sonucu meydana gelen hayat döngülerini kendi elinde olmayan, başa çıkamayacağı bir durum olarak tanımlar ve  çoğunlukla bunun  “kader” olduğunu düşünür.

Bireysel seanslarımızla  şimdiki hayatımızın  geçmişte oluşturduğumuz  inanç kalıplarından oluştuğunun farkına varabilir, tüm hayatımıza poziti değişimler getiren(mutluluk, bolluk, bereket) getiren bir üst bilinç halineulaşabiliriz.

İLİŞKİ PROBLEMLERİ

lişkilerde yaşadığımız problemlerin ana kaynakları bilinçaltımızın kıvrımlarına büyük bir ustalıkla, sinsice gizlenmiş bir takım inançlar, daha önce yaşadığımız ilişkilerdeki travmalar, ilişkiye dair öğrendiğimiz yalan yanlış yargılardır. Bunun farkındalığına varmak  yaşadığımız ilişkilere derinlik katacak, hayatımızda sevgi enerjisini artıracaktır.

ENERJİ TERAPİSİ

Her şey enerjidir.  Tüm duygular, travmalar, yaşanan negatif olaylar bedenimizde iz bırakır.Yaşadıklarımız, enerji parçaları ile bedenimize kayıt edilir.  Zamanla bu kayıtlar arttıkça blokajlar oluşmaya başlar ve bedende rahatça akması gereken enerji akmamaya başlar. Bu da duygusal fiziksel ruhsal ve sosyal olarak bir çok sorun ile karşılaşmamız anlamına gelir. Enerji akışı iyi olmayan biri pasifleşir,  ne yapacağını bilemez,  yanlış kararlar alır, hatalar yapar. Enerji terapisinde amaç bu blokajları çözmektir böylece kişi biraz rahatlar, zihni berraklaşır ve hayatı ile ilgili daha doğru kararlar alabilir.

Enerji teknikleriyle sağlığı  artırmak  için şifa çalışmaları yapılarak, bilinçaltına çeşitli tekniklerle :  sağlıklı bir yaşam sürmek için gerekli  olumlu düşünceler ve inançlar yüklenir. Bedenin kendini  iyileştirme yeteneği  harekete geçirilir.

Her hangi bir şey, bir durum, bir hastalık, bir olumsuzluk fiziksel dünyamızda tezahhür etmeden önce zihnimizde çoktan yaratılmıştır. Hep dışarıda aradığımız sorunların kaynağını kendi içinde aramak genellikle kişinin aklına gelmez. Sağlıklı bir bedenin ilk kanunu ise sağlıklı bir zihin ve ruh halinden gelir. Kişi kendini iyi tahlil edebilir, farkındalıkla ve objektif bir şekilde yargılmadan izleyebilirse, zihnindeki olumsuz kalıplar birer birer gün ışığına çıkmaya başlar.

MEDİTASYON VE EGZERSİZLER

Meditasyon,  insanların  binlerce yıldır kendi içsel güçlerini keşfetmek, kendilerini ve hayatı anlamak Yüce Yaratıcı  ile iletişim kurmak için kullandıkları bir yöntemdir. Hiç bir inanca, dine vs bağlı olmayan, insaoğluna Allah(CC)ın lütfu olan bir özüne dönme, kendini keşfetme  ve şifa bulma mekanizmasıdır. Günümüzde meditasyon yapan kişilerin beyinleri en son teknolojik aletlerle tarandığında  meditasyonun faydaları çok net bir şekilde görülebilmektedir. “Derin düşünme” anlamına gelen meditasyonu, İslam inancındaki “tefekkür” kavramıyla bağdaştırabiliriz.  Tadil-i erkan üzere kılanan bir namaz,  meditasyonun en ileri bir şeklidir ve meditasyonun tüm faydalarını insan beynine ve vücuduna kazandırır. Meditasyon stresi azaltır, daha canlı ve huzurlu olmamızı sağlar, zihnimiz berraklaşır, hayata karşı daha olumlu bir tutum ile bakmaya başlar ve sakinleşiriz, bedenimiz daha sağlıklı ve enerjik olur. Farkındalığımız artar, sağduyumuz gelişir. Daha sağlıklı kararlar alabilir, daha doğru düşünebilir, kimlere güvenip kimlere güvenemeyeceğimize  daha doğru bir şekilde karar verebiliriz.

SUBLİMİNAL CD NEDİR?

image001Subliminal telkin cd si, bilinçaltı teknikleri uygulanarak, audio formatında oluşturulan subliminal tekniğinin kişisel gelişim ve dönüşüm alanında kullanılan etkin bir türüdür. Subliminal telkin cd lerinin temelinde,gizlenmiş bilinçaltı olumlamaları yatmaktadır.

Subliminal audio cd lerindekullanılan frekans teknikleri ile olumlama mesajlarının bilinç engeline takılmadan doğrudan bilinçaltına ulaştırılması hedeflenir. Bilinci saf dışı bırakan teknik ile bireyin zihin haritasının, bireyin amaçları doğrultusunda yeniden şekillenmesi, programlanması sağlanır.

Bilinçaltı Telkinleri 1970’li yıllarda BulgarPsiko-terapist Georgi Lozanov tarafından eğitimsel teknik olarak Suggestopedia adı altında geliştirilmiştir. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Kurumu (UNESCO) tarafından 1978 yılında deney kitle testine tabi tutulmuş ve onay almış bir teknikkonumunagetirilmiştir. Bu doğrultudaaynısene UNESCO Suggestopedia tekniğinin eğitim ve psikoloji alanlarında geliştirilmesini ve uygulanmasını öneren metni yayınlamıştır.

Bilinçaltı telkin cd leri, normal duyma sınırlarının dışındaki bir frekansla kaydedilen mesajlar içerir. Amaç bilincimizin engeline takılmadan telkini direct bilinçaltımıza iletmektir. Böylece telkin bilincin değerlendirmesinden kurtularak, bilinçaltı tarafından direk Kabul edilmektedir. İmgeleme yöntemi ile desteklenmesi subliminal telkinlerin etkinliği yükseltir.

CD’NİZİ NASIL KULLANACAKSINIZ?

image002İdeal olan, Bilinçaltı Telkin CD’lerinin,  akşam yatmadan gevşemiş ve rahatlamış bir şekilde,  mümkünse meditative bir hal içerisinde dinlenmesidir. CD’yi dinlerken uyuyabilir, uykunuzda da dinlemeye devam edebilirsiniz. İdeal olan kulaklıkla dinlemenizdir.

CD niz verdiği mesajlarla size rahatlatacak, sohbetini sevdiğiniz bir dost haline gelecektir. İhtiyaç duyduğunuz an gün içerisinde CD nizi dinleyebilirsiniz. Gündüz dinlerken konsantre olmanız gerekmez. Başka bir işe uğraşırken de dinleyebilirsiniz. Ancak gevşeme ve dingin bir ruh hali sağlayacağından, araba kullanırken ve dikkat gerektiren işler yaparken kesinlikle dinlemeyiniz.

CD' Yİ DİNLEME SÜRESİ

21 gün hiç ara vermeksizin dinledikten sonra 1 hafta( 7gün)  ara verin ve bu periyodu toplam 3 kez tekrar edin.  (3×21+7=28 gün)

21 gün dinledikten sonra bilinçaltı enerjinizin dışa vurumu için bir hafta ara verilmelidir. Bir hafta ara verilmesinin sebebi şudur:  Hiç bir değişim ve dönüşüm biz bakarken gerçekleşmez. 21 gün boyunca hücrelere telkin bombardımanı yapıp bir hafta nadasta bıraktığınızda yükselen güçlü enerji hedeflenen amaca akacaktır. Bu akış esnasında yüklemeyi durdurmak gerekmektedir.Bu şekilde yapılan üç 21 günlük periyot sonrasında yaşamınızda arzu ettiklerinizin somutlaştığını, gerçekleştiğini görecek ve zihninizin gücüne daha çok güveneceksiniz.

CD nizden bir hafta içerisinde faydalanmaya, etkilerini hissetmeye başlarsınız. Üç ay ara vermeden düzenli bir şekilde dinlemeye gayretedin. Birkaydın tam anlamıyla oturması için gerekli süre ise 6 aydır. 6 ay sonrasında da ara ara dinlemeye devam ederseniz 1.5- 2 yıl içerisinde olumlama cümlelerinin hayatınızda canlandığını görebilirsiniz.

CD LERİN BAŞARI ORANI

Subliminal cd enkolay, kullanımı en rahat bir kendini geliştirme ve dönüşüm aracıdır. Yapılan çalışmalarda CD’lerin başarı oranının %80 olduğu belirlenmiştir ki başka yöntemlere göre bu çok yüksek bir orandır. CD lerin başarısını dinleyicinin telkine ve olumlamaya olan yatkınlığı, değişime olan direnci,  değişim arzusunun gücü ve CD’yi kullanırken hedefi doğrultusunda gereken özveride bulunmasıyla da alakalıdır. Gelişmeyi,  dönüşmeyi gerçekten arzu eden, bu uğurda elinden gelen çabayı göstermeye hazır olan bir kişi, subliminal CD lerden güçlü bir şekilde faydalanacaktır.

CD LERİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Bu teknik gelişmiş ülkelerde çok uzun süredir bir terapi desteği ve kişisel gelişim aracı olarak kullanılmakta olup hiç bir yan etkisi yoktur. Ancak aşırı düzeyde saldırganlık eğilimi olanların, intihar eğilimi olanların ayrıca şizofrenlerin, manik depresiflerin, majörde presyon hastalarının ve MS hastalarının kullanması dikkat gerektirir ve tavsiye edilmez.

CD LERİN TIBBİ SORUNLARDA KULLANIMI

CD’ler kişisel gelişim amaçlıdır ve hiç bir tıbbi uzman veya tedavi yerine geçmez. Böyle durumlarda tıp uzmanları tarafından verilen tedavinin yanında çok iyi bir destek unsuru olarak kullanılabilir.

CD'LERİMİZİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Cd mizde kullanılan kişiye özel olumlamaların önce ses kaydı yapılır. Kullanılan profesyonel ses kayıt sistemi  Fruity Loops Studio (FL Studio) müzik editörüdür.   M-audio fastrack ultra ses kartına bağlı mikrofon ile FL studio da minimum dip sesi ve temiz bir şekilde ses kaydı alınır. Ses kaydı FL Studio ile montajlanarak temizlenir. Daha sonra elde edilen ses kaydı Audacity isimli ses editörü programında Nyquist kodu ile encode ederek ses kayıtları silent subliminal tekniği ile bilincimizin algılamadığı fakat bilnçaltının algıladığı 17500 Hz taşıyıcı frekans civarına göre yeniden yapılandırılır. Bu frekans bilinçli olarak sesleri algılayacağımız eşiğin çok altındadır. İşlem bittiğinde ortaya tiz bir sivrisinek vızıltısına benzeyen bir ses çıkar. Biz bunu bilinçli olarak algılayamayız fakat bilinç altımız o ses kaydında söylenen her şeyi algılar. Böylelikle verilen mesajlar bilincin filtresine takılmadan doğrudan bilinç altına gider ve bilinç altında işlem görmeye başlar.  4-5 farklı tekniği olan subliminal yapımlarında CD lerimizde kullanılan “silent subliminal”  en etkili olanıdır.

Cd lerimizde önce sözlü olumlamalar, sonra da aynı olumlamaların subliminalini kullanmamızın nedeni, kişinin gerçekleştireceği dönüşümün hem bilinç altı hem de bilinç düzeyinde gerçekleşmesini tercih etmemizdir. Bu yöntemle kişi edilgen değil, aktif ve seçici konumda olmakta, kendi gelişim ve şifasının sorumluluğunu daha fazla üzerine almakta, olumlamalar kişinin karakter terbiyesinin bir parçası haline gelmektedir.