Hayatı kolaylık, keyif, mutluluk, tevekkül ve teslimiyetle yaşamak için; Rabbimizin bize verdiği cinsiyeti sevgi ve rızayla kabul etmek:

ERİL-DİŞİL ENERJİ DENGESİ FARKINDALIK VE DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

Günümüzde insanların çoğunda dişil-eril enerji dengesizliği mevcut. Özellikle kadınlarda bu sorun çok daha fazla görünüyor ve bu erkeklerin de enerjisini olumsuz etkiliyor. Eril ve dişil enerjiler birbirinden iyi ya da kötü ya da biri diğerine üstün değildir. Aslolan dengedir. Ancak eril değerler ilerleme ve geleceğe yönelik olmayı ifade ettikleri için daha ‘değerli’ görülüyorlar ve bu durum hem bireysel hem küresel boyutta dengenin bozulmasına neden oluyor.

Kadın ve erkek herkesin tatmin edici bir hayata sahip olması için yapması gereken ilk şeylerden biri, dişil ve eril enerjisini dengeye getirmesidir. Bu, kişinin kendi içinde sağlıklı, uyumlu ve huzurlu olmasını, duygusal ilişkilerinde mutlu olmasını, yaşam içinde çok daha kolay yol almasını sağlayacaktır.

Bir kadını etkileyici kılan ne güzelliği ya da bakımlı oluşu, ne de kıyafetleridir. Kadının cazibesi çevresine yaydığı enerji ile ilgilidir ve bu dişil enerjisinden kaynaklanan doğal ve parlak bir ışıktır. Hayatını yalnız yaşamak istemeyen bir kadın, içindeki dişil enerjiyi yükseltmek durumundadır. Bunu başarmak için önce kendimizi sevmemiz ve olduğumuz gibi kabul edebilmemiz gerekiyor. Eril-dişil enerji dengesini gerçekleştiren kadın, hoşgörü, affedicilik, koşulsuz sevgi, kabul, yumuşaklık, güven ve şefkat duygularını yükseltir, dişil enerjinin doğasında olan bolluk ve bereketini, yaratıcılığını arttırır ve çekim yasasını doğal olarak çalıştırır.

Eril-dişil enerji dengesi farkındalığı eğitimimizde önce konu hakkında bilgileniyor, sonra bilinç altı teknikleri ve meditasyonlarla farkındalık kazanıyor ve dönüşümü başlatıyoruz.

 

 

 

EĞİTİM İÇERİĞİ:

 • Dişil enerjimizle yüzleşme
 • Dişil enerji testi
 • Metalik kadınlar ve kadife erkekler: Erkek ve kadınının cinsiyet enerjileri ne zaman kayar?,
 • Eril kadının kaderi: Kimseye muhtaç olmamaktan memnun, yalnız olmaktan şikayetçi
 • Dişil enerji eksikliği ve kadın hastalıkları bağlantısı.
 • Dişil enerjimizi en fazla korkularımız eksiltir. Korkularımız bizi savunmaya geçmeye ve eril enerjimizi yükseltmeye iter. Korkularımızdan kurtulma meditasyonuyla kadın gibi davranmamızı engelleyen, sınırlayan, yoran tüm korkularımızı, düşünce kalıplarını bilincimizden ve bilinçaltımızdan çıkarıyor ve arınıyoruz. Gücümüzü artık yeterince hissediyor ve bunu eril enerjiye dönüştürüp dışarı vurmaya, başkalarına göstermeye ihtiyaç hissetmiyoruz.
 • Dişil enerjiyi yükseltme meditasyonu ile kadın olmaktan duyduğumuz onuru ve sevinci arttırıyoruz: Bedenimizin bazı yönlerini beğenmemek ve negatif duygular beslemek feminen doğamıza direnç göstermek demektir. Bedenimizle barıştıkça, kendimizi sevdikçe bedenimiz canlanır, güzelleşir, ışıldarız.
 • Erkek dünyasında kendini güvende hissetmeyen kadın kilo alarak kendisini güvende tutmak isteyebilir. Dişil enerjinin dengelenmesi, eril enerjinin bedenimizdeki maddeye dönüşmüş hali olan fazla kiloları da dengeler.
 • Kadın, eşinin hayatını gereğinden fazla kolaylaştırdığında, iyi bir iş yapmış olmaz. Her sorunu çözebilen, herşeyin sorumluluğunu üzerine alan, herşeyi başaran, sürekli çaba gösteren kadın, karşısındaki erkeğin fıtratına aykırı davranmış demektir. Mükemmel kadının kusuru, kusursuz olmasıdır. O halde ne yapmalı, nasıl davranmalı? Dengeyi nasıl sağlamalı?
 • Dişil enerjimizi yükseltmek için: Su elementi yükseltme ve “Su gibi” meditasyonui
 • Kadın ataların karmasından arınmak: Kadın olmakla ilgili olumsuz inançlarımızın, gösterdiğimiz en ağır dirençlerin, ödediğimiz bedellerin temelinde kadın atalarımızın yüzlerce, binlerce yıldır çektikleri acılar, yaşadıkları travmalar, uğradıkları şiddet ve bunların genlerimizin vasıtasıyla ruhsal bir miras olarak bize iletilmesinin büyük payı vardır. Kadın atalarımızın kaderini onurlandırarak dişi nesillerimizin geleceğini aydınlatıyoruz.
 • Dişil enerjiyi canlandırma meditasyonu
 • Dişil enerjimizi “esmaül hüsna” ile yükseltmek.
 • Has esma yolculuğumuzun bir durağı olarak eril-dişil enerji dengesi.
 • Tevekkül, teslimiyet, sabır ve dişil enerjimiz.
 • Hayata yeni bir başlangıç: Dişil Enerji Dengesi için münacaat

EĞİTMEN:

Nevin Nesrin Soysal

Usui Reiki Grand Master Teacher
Regresyon Hipnoterapisti
Sistemik Dizim Uygulayıcısı
Eğitimci-Yazar-Besteci
Aile Bakanlığı AEP Formatörü