YÜKSEK KALP ÇAKRASI TEMİZLİK VE AKTİVASYON SİSTEMİ “ŞÜKÜR ENERJİSİ” UZAKTAN EĞİTİM VE AKTİVASYONU

Yüksek kalp çakrası, boğaz ve kalp çakraları arasında yer alır ve kalp çakrası ile birlikte çalışır. Merhamet, sevgi, şefkat ve affetmek bu çakranın alanına girer. Bu çakra aynı zamanda yüksek bilincin giriş kapısıdır. Temel çakralardan olmamasına rağmen, mutluluk duygusunun fiziksel bedenimizdeki karşılığı olan timus bezini kapsaması, bu çakranın önemini arttırmaktadır.
Başkalarına karşı şefkat geliştirmek, kendimizi veya başkalarını sevmek ve affedebilmek, bu çakranın dengeli çalışması ile mümkündür.
Bu çakra yetersiz çalıştığı zaman kişi sadece hayatın fiziksel boyutu ile ilgilenir. Başkalarını düşünüp, onların ihtiyaçlarını dikkate alamaz. İlahi olana karşı içinde bir korku mevcut olur. Aşırı çalıştığı zaman ise hayatın güzelliğini ve mutluluğunu hissedemez. Dolayısıyla şükredemez. Yeterli ve dengeli çalıştığı zaman ise kişi maneviyat anlamında yükselir. Yaradanı sever ve yaradılana karşı koşulsuz sevgi beslemeye açık olur.
YÜKSEK KALP ÇAKRASININ DENGESİZ ÇALIŞMASININ BELİRTİLERİ
*Kişi duygularını tahlil edemiyor, iletişim kuramıyor ve harekete geçemiyorsa;
*Hayat prensiplerini tespit edemiyor, neyin doğru olduğu ile ilgili fikirleri sürekli değişiyorsa;
*Başkalarının duygularını önemsemiyorsa;
*Sağlığına gerekli özeni göstermiyorsa; Sağlığına dikkat etmek, şükreden insanların özelliğidir. Yüksek kalp çakrası dengeli çalışmayan insan sağlığına dikkat etmez; koruyucu hekimlik uygulamaz. (Koruyucu hekimliğin üstadı Peygamber Efendimiz(SAV) dir. Koruyucu hekimlikle şükür arasındaki bağlantıyı görmek için Kaliforniya Üniversitesi ruhbilimcilerinden Robert Emmons’un 1998’den itibaren yaptığı araştırmaları inceleyebilirsiniz.)
*Kişi kendini yalnız, güçsüz ve savunmasız hisseder. Kendi gücünü hissedemez. Başkaları tarafından desteklenme ihtiyacı duyar.
*Grip, virus gibi nedenlerle sık sık hasta olur. Alerji yaşar.
YÜKSEK KALP ÇAKRASI TEMİZLİK VE AKTİVASYON SİSTEMİ
*Bu enerjinin fonksiyonu, ruh ve bedenin bütünlüğünü deneyimlemek ve bunun sonucunda Yaratıcı ile ve varolan herşeyle bağlantımızı derinden hissederek “tevhid-birlik” bilincimizin genişlemesini sağlamaktır.
*Yüksek kalp çakrası temizlik ve aktivasyon enerjisi bir sevgi enerjisidir. Şifa vermek üzere vücudumuzun her hücresini sarar ve doldurur. Ruhsal ve fiziksel beden arasındaki bağlantıyı güçlendirerek şükretmeye, fiziksel ve ruhsal hastalıklardan arınmaya ve Yaratıcıya olan sevginin artmasına olanak sağlar.
*Bu enerjiyi kullandığımızda yüksek kalp çakrası aktifleşir. Temizlenir, arınır, dengelenir ve genişler. Böylece maksimum düzeyde çalışmaya başlar. Kalbimizdeki düşük frekanslı enerjiler oırtadan kalkar ve sevgi hakim olmaya başlar. İçimizdeki “sabotajcı arketipi” etkisini yitirir ve biz gerçekte ne istediğimizi keşfedebilir, kararımızı kendi arzumuz doğrultusunda ortaya koyabilir, böylelikle has esmamıza giden yolda ilerlemeye başlayabiliriz.
*Yüksek kalp çakrası temizlik ve aktivasyon enerjisi timusun daha iyi çalışmasını sağlayarak bağışıklık sistemimizin gelişmesine katkıda bulunur. Aurada birikmiş durgun, negatif enerjiler temizlenmeye başlar. Hastalık ve dengesizlikleri iyileştirmek ve optimum yaşam enerjisine sahip olmak bu şekilde kolaylaşır.
*Aktivasyon, yüksek kalp çakrasının etki alanındaki negatif izleri siler. Kıskançlık, öfke, saldırganlık, merhametsizlik, acı, nefret, sevgisizlik gibi düşük frekanslı titreşimler yüksek frekansa evrilmeye, yaşadığımız travmaların oluşturduğu enerji boşlukları iyileşmeye başlar.
*Yüksek kalp çakrasının aktive edilmesi bizi harekete geçirir ve yaşam amacımıza giden yolda gerekli eylemleri yapmamızı, hayat yolumuzu bulmayı kolaylaştırır. Bu yolu izlerken mutlu, neşeli ve özgür hissetmemizi sağlar.
*Bu aktivasyonun sevgi enerjisi, bizi sakinleştirir. Hayatın bize getirdiklerine ve diğer insanlara güven duymamızı sağlar. Kendimize ve başkalarına sevgimizi ifade etmemizi kolaylaştırır. (Hayatın bize getirdiklerine güven duymak , “hamd etmek” demektir. )
*Yüksek kalp çakrası aktivasyonu, varoluşun daha yüksek düzeyde deneyimini sağlayarak hayatımıza mutluluk, coşku, sevinç ve şükran duygularını katar. Bu yönüyle yüksek kalp çakrası temizlik ve aktivasyon sistemi, bir “ŞÜKÜR ENERJİSİ”dir.
*Her ne kadar biz ruh ve bedenin ayrı oluşumlar olduğunu düşünmeye eğilimli olsak ta ruh ve beden birbiriyle aynı paralelde bir bütündür. Her türlü hastalık ve çakra blokajları, ruh ve beden arasındaki makasın açılması sonucu ortaya çıkar. Yüksek kalp çakrası aktivasyonu, hayatımızdaki sorunların başlangıcı olan bu boşluğun onarılmasını, ruh ve beden bütünlüğünün güçlenmesini sağlayıcı bir enerjidir.
*Yüksek kan basıncına yardımcı olur.
*Tümörlerin şifasını kolaylaştırır. (Bunun nasıl gerçekleştiği konusunda ayrıntılı bilgi almak için Nobel ödüllü Avusturalya’lı doktor Macfarlane Burnet’in mutluluğun bedenimizdeki fiziksel merkezi olan timusla ilgili araştırmalarını inceleyebilirsiniz. Dr. Burnet araştırmasında, Timusun aktif çalışmasını sağlayarak bütün hastalıklardan korunabileceğimiz ve kurtulabileceğimiz sonucunu ortaya koymaktadır.
*Sakinleştirir ve sinirliliği azaltır.
*Negatif kalıpları temizlediği için hayata karşı pozitif bakış açısı geliştirmeye yardımcı olur. (Hayata karşı pozitif bakış açısı geliştirmek, şükretmek demektir.)
*Dinlendirici uykuya katkıda bulunur. *Büyük acı ve travmaların kalpteki yükünü kaldırmaya yardımcı olur.
*Baş ağrılarını hafifletir.
*Yaşam gücünü optimize eder.
*İletişim kurmaya, kendimizi ifade etmemize, ses telleri ile ilgili sorunların düzelmesine katkıda bulunur.
*Dokunarak ve her türlü yolla sevgiyi daha özgürce ifade etmenin yollarını açar.
*Yaşam amacımızı bulmaya, has esmamızı keşfetmemize yardımcı olur.
*Titreşimimizi yükselterek arzu ettiğimiz sonuçları hayatımıza çekmeyi kolaylaştırır.
*Bizi malayaniden, boş işler, süfli arzulardan alıkoyarak yüksek benliğimizin arzuları ile uyumlu bir hayat sürmemizi kolaylaştırır.
*Haksızlığa uğrayanın yanında olup ona yardım etme istek ve gücümüzü arttırır.
*Maneviyatımızı güçlendirir ve bizi daha ruhani yapar.
*Korkuları azaltır.
*Kırık kalbi onarır.
*Kişiye yüksek bakış açısı(perspektif) kazandırır.
*Ruhu güçlendirip maneviyatımızı yükselterek Allah aşkının oluşumunu destekler.
*Bu enerjinin şükür frekansımızı artırmasının sonucu olarak hayatımıza bolluk ve bereketin gelmesine katkıda bulunur. Has esmaya giden yol ise hayatımızda bolluk bereket frekansının var olmasından geçmektedir.
******Almış olduğunuz aktivasyonu başkalarının yüksek kalp çakrasını aktive etmek için de kullanabilirsiniz.

UYUMLAMA BULUNDUĞUNUZ YERDE YAPILMAKTADIR. KARARLAŞTIRILAN SAATTE MEDİTATİF BİR DURUMDA OLMANIZ UYUMLANMAYI ALMANIZ İÇİN YETERLİDİR.
NEVİN NESRİN SOYSAL
Usui Reiki Grand Master Teacher
Eğitimci-Yazar-Besteci
Regresyon Terapisti
Sistemik Konstelasyon Uygulayıcısı
Aile Bakanlığı AEP Formatörü
nevinnesrinsoysal@gmail.com

ANA SAYFA